Velká elektromobilní ofenzíva Volkswagenu by mohla začít snad už letos. První krůčky už koncern podniká i v oblasti užitkových elektromobilů.
Protože Volkswagen nechce zůstat pozadu za Daimlerem, který už několik plně elektrických dodávek prvním zákazníkům předal, přispěchal s oznámením, že "mezinárodní skupina důležitých zákazníků" si v Hannoveru převzala první kousky elektromobilu Volkswagen e-Crafter.
Jde prozatím o testovací provoz, který poběží do poloviny letošního roku. Kupodivu jsou specifikace převzatých vozů o něco horší, než původně Volkswagen avizoval.
Namísto 43kWh baterie jsou vybaveny "pouze" 35,8kWh, která umožňuje dojezd asi 160 km. Max. rychlost je omezena 90 km/h a nabíjet lze max. 40 kW CCS.
Naložit lze do nové elektrododávky náklad o max. šířce 1380 mm a výšce 1861 mm. Celková užitečná hmotnost je 1,0 nebo 1,75 tun, dle zvolené verze. Cílem je otestovat tyto nové specifikace a vyzkoušet, jak se bude auto chovat v praktických situacích.
Cílovými zákazníky jsou v současné době městské rozvozové služby, dodavatelé energií a malí obchodníci. Jednoduše všichni ti, kteří denně se svými auty najedou mezi 70 km až 100 km. Někdy se stovkami zastávek každý den.
4.1.17 Hybrid.cz