Kontaktujte nás

Načíst

Nafta zdražila – spotřební daň se vrátila na loňskou úroveň

Dlouho se o tom mluvilo a dnešek je ten den, kdy začíná platit zvýšení spotřební daně z nafty o 1,50,- na litr. Daň se tak vrací na úroveň platnou do loňského června, kdy vláda prosadila její snížení kvůli tehdejším vysokým cenám, aby ulevila hlavně dopravcům.

Snížená sazba měla původně platit do konce letošního roku. Na původní úroveň se tak vrací o pět měsíců dřív. Vláda to zdůvodňuje hlavně zlevněním nafty a také snahou získat víc peněz do státního rozpočtu. Zvýšení sazby by mělo státu přinést za každý měsíc asi 800 milionů korun navíc, z toho 727 milionů korun by podle ministerstva financí mělo jít do státního rozpočtu a 73 milionů korun do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

 Podle odhadů může litr nafty zdražit o 1,80 koruny, protože zvýšením spotřební daně se zvýší část ceny připadající na daň z přidané hodnoty. Dopravci se zatím neshodují v tom, jaké to pro jejich podnikání přinese dopady a zda kvůli tomu budou muset zdražovat.

Pro některé z oslovených firem bude změna znamenat zásah do nákladů, což by nemusely zvládnout. Považují to navíc za znevýhodnění vůči zahraniční konkurenci. Jiní dopravci, které ČTK rovněž oslovila, ale zásadní problémy kvůli vyšší ceně nafty nečekají. Firmy teď nepředpokládají, že by vlivem změny daňové sazby zdražily služby v autodopravě, do budoucna to ale nevylučují.

Vláda v důvodové zprávě tvrdí, že i kdyby prodejci promítli plně do ceny navýšenou sazbu daně, bude cena nafty v tuzemsku stále nižší, nebo porovnatelná ve srovnání s okolními státy.

Se spotřební daní ve výši 8,45 koruny na litru nafty patřila Česká republika mezi země s nejlacinějšími pohonnými hmotami. „I po zvýšení cen bude Česko mezi zeměmi s nejlevnější naftou v EU. Jsme třetí až čtvrtí nejlevnější a posuneme se o dvě místa nahoru,“ uvedl předseda Unie nezávislých petrolejářů Ivan Indráček.

To sice může být útěchou pro běžné motoristy, ne ale pro provozovatele kamionové dopravy. Pro ně je totiž rozhodující, za kolik nakupuje naftu největší konkurence ze sousedního Polska. „Podle posledních dat z minulého týdne jsme měli motorovou naftu bez započtení DPH o padesát haléřů levnější než v Polsku. Po zvýšení sazby předpokládáme, že oproti polským kolegům budeme v nevýhodě zhruba o korunu nebo o korunu padesát,“ uvedl tajemník sdružení dopravců Česmad Bohemia Vojtěch Hromíř. Podle něj se blížící datum zavedení vyšší sazby začalo projevovat na českých benzinových pumpách už dopředu, a je tak otázkou, zda prodejci nakonec ceny zvýší o uvedených 1,8 koruny včetně DPH.

Tu si však dopravci mohou nárokovat zpět, a proto i ve srovnání cen vůči cizině vychází z dat bez daně z přidané hodnoty. Z nejbližších zemí tak bude podle Hromíře palivo pro kamionové dopravce lacinější ještě v Maďarsku, kde část spotřební daně stát dopravcům vrací. Levnější palivo nicméně bude i nadále ve srovnání s Německem, Rakouskem i Slovenskem.

Ceny pohonných hmot loni začaly skokově narůstat po zahájení útoku ruské armády na Ukrajinu na konci února 2022. Letos pohonné hmoty nejprve od začátku února zlevňovaly, zhruba od konce května pozvolna stoupaly. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) řekl již začátkem května, že když vláda přišla loni se snížením spotřební daně, pohybovaly se ceny nafty kolem 44 korun, zatímco letos se blížily 30 korunám za litr.

Podle údajů společnosti CCS z minulého týdne stál litr nafty v průměru 32,74 Kč, což je o 16 haléřů víc než před týdnem. Současná cena nafty je nejvyšší zhruba za poslední dva a půl měsíce. Podobně je na tom i benzin, který byl naposledy dražší na konci dubna.

Novinky přímo do vaši schránky

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Zavřít

Přihlaste se do našeho

věrnostního programu

Už prvním nákupem získejte trvale vyšší slevy až o 5%

Registrovat se