Kontaktujte nás

Načíst

Stylový společník, kterého lze řídit od 17 let? Jmenuje se Rodster a váží jen 450kg

Už žádné čekání do 18 let, abyste si mohli naplno užít zážitek z jízdy na čtyřech kolech. Rodster můžete legálně řídit s řidičským průkazem skupiny B1. Unikátní vůz ze slovenské dílny, můžete mít ve své garáži ve spalovací nebo elektrické verzi.

„Naším cílem bylo uvést na trh vozidlo, které kombinuje moderní jízdní vlastnosti a unikátní retro design z 30. let. Když usednete za volant Rodstera, pocítíte silné emoce. A ať už pojedete do práce, na nákup, pro dítě do školy, nebo na víkendovou vyjížďku, z každé jízdy budete mít skutečnost radost,“ říká Andrej Hulala, hlavní designér tohoto neotřelého automobilu.

Tento stylový vůz má být již v základu vybaven airbagy, ABS, posilovačem řízení a dalšími nezbytnými funkcemi jako je kontrola trakce či posilovače brzd. Pokud najdete v kapse pár peněz navíc, je možné si za příplatek dokoupit klimatizaci a nastylovat si vůz dle vlastní chuti. Můžete tak jezdit v různobarevném voze, zvolit si typ karoserie s pevnou střechou nebo verzi kabrio se sklápěcí střechou. Samozřejmostí je volba exteriérových i interiérových doplňků.

Jeho rozměry (3,3 x 1,3 x 1,3 m) ho určují pro jízdu ve městě, protože ho dokážete protáhnout i tou nejužší uličkou a zaparkovat i na ta nejmenší místa. A nebude vám chybět pohodlí, neboť má Rodster podvozek se speciálními komponenty odpružení, které zajišťují klid i na pražských kostkách. Váží pouhých 450 kg a pořídit si ho můžete ve verzích se spalovacím motorem o výkonu 15 kW umístěným vzadu, nebo jako elektromobil s bateriemi pod podlahou. Nabíjet ho lze samozřejmě doma, ale i na nabíjecích stanicích.

Výroba vozidel Rodster bude zahájena ve slovenském městě Lučenec v první polovině roku 2024  a prvních 300 vozidel bude označeno unikátním číslem, díky němuž budou mít majitelé přístup do Patak clubu a stanou se tak jeho exkluzivními členy s výhodami. Startovní cena začíná na 16 900 euro a platí jen pro první tři stovky zájemců. A že to za to stojí, že? Protože nejen z vizuální stránky vypadá „mikroauto“ skvěle, jde hlavně o to, že je možné ho řídit již od 17 let (řidičské oprávnění skupiny B1) a lze s ním parkovat i na místech pro motocykly.

ZDROJ: patakmotors.com a autoweb.cz

Novinky přímo do vaši schránky

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Zavřít

Přihlaste se do našeho

věrnostního programu

Už prvním nákupem získejte trvale vyšší slevy až o 5%

Registrovat se