Kontaktujte nás

Načíst

BLOG Michala Rančáka: Seriál: "TYPY NÁKUPČÍCH" Díl 3.: "CHYTRÁK"

Z nadpisu možná dobře usuzujete, že slovo „chytrák“ je míněno ironicky. Nejde tedy vyloženě o inteligenta, nýbrž o člověka, který si rád hraje s lidmi. Využívá jejich náklonnosti ve váš neprospěch a jedním takovým spojujícím prvkem těchto lidí je arogance.

Určitě jste někdy na schůzce seděli s někým, kdo všechno věděl a všude byl. Jak taková schůzka probíhá, jak se k němu chovat a jaký mají většinou podobné schůzky výsledek?

Člověk dobře oblečený, s ráznější rétorikou, dobře si vědom si své nadřízené pozice na schůzce. Předem je podobná schůzka, její výsledek, znám. Pouze si vyslechne vaši nabídku, aby vám ukázal, že on má nyní dodavatele, nad kterého není. OK, pojďme se o tom pobavit. Jakmile zjistí, že jste ho argumenty přebil, začne se točit na věci, kterou už z podstaty dodavatele neumíte dodat/poskytnout. A když chcete znát, co a jak, prý vám do toho nic není. V takovém to případě pak tento člověk nasazuje ještě více obranný štít. Cuknete tedy zpátky a vlastně připustíte, že má jednoho z nejlepších dodavatelů. Samozřejmě že nemá, to si myslí pouze on, nebo mu to sveřepě stále připomíná jeho stávající dodavatel.

Z osobních zkušeností vím, za tito lidé většinou na svých pozicích dlouho nezůstanou, změní zaměstnavatele a za nějakou dobu o něm znovu uslyšíte z jiné strany. Takže ani žádná sofistikovaná rada, jak s těmito jednat, není dneska zapotřebí. Spíše se jim vyhýbat a věřte mi, náš rybníček je malý a ten se o jeho pověst jako člověka, postará sám.

Neříkejte mi, že jste s takovým člověkem nepřišli do styku…

Novinky přímo do vaši schránky

Přihlášení

Zapomněli jste heslo? Pošleme Vám nové.
Jste tu poprvé? Vytvořte si nový účet.

Zavřít

Přihlaste se do našeho

věrnostního programu

Už prvním nákupem získejte trvale vyšší slevy až o 5%

Registrovat se