eNews

Každý článek nabitý radami a novinkami, tipy od zkušených logistiků, nákupčích, speditérů i řidičů.

PRÝ TANKUJEME KVALITU

Vážení čtenáři, Česká obchodní inspekce nebývá zrovna poslem dobrých zpráv. Většinou se již dopředu děsíme, s čím že to zase přijde… O to více překvapující je její report z testů pohonných hmot na českých čerpacích stanicích.

Celkem se zkoumalo 528 vzorků benzinu a 657 nafty. Výsledky jsou nejlepší za posledních 15 let, podíl nevyhovujících paliv činil jen 1,3 procenta. Obavy, zda u té či oné pumpy můžeme natankovat, jsou tedy zcela zbytečné, vždyť od začátku letošního roku byl zakázán prodej pohonných hmot jen ve 14 případech - přitom celkový počet všech možných čerpacích stanic přesahuje číslovku 7000.
Český řidič má tedy další důvod ke spokojenosti, tím hlavním zůstávají přijatelné ceny. Aktuálně se litr devadesátipětioktanového benzinu prodává za nějakých 29,64 Kč, nafta přijde na 28,48 Kč. Podíváte-li se na strany 62 a 63, kde představujeme velké srovnání cen paliv ve světě, zjistíte, že si v tomhle směru opravdu nemůžeme až tolik stěžovat. Byť na takovou Venezuelu, Saúdskou Arábii či Turkmenistán zdaleka nemáme - tedy co se nákladů na tankování týká!

   4.9.2017    Auto TIP

© 2009 - 2021 TruckAlliance s.r.o. Created by RAAi.